Aritma cup: Sokol Řepy – Sokol Vonoklasy 2:3 (2:2)

1.3.2020 9:30 Aritma, UMT

V našem posledním zápase na letošním Aritma cupu, a zároveň generálce na jarní část sezóny, změřil náš tým síly se Sokolem Vonoklasy. Do utkání ve kterém se přihodilo několik bizarních fotbalových situací, musel kvůli několika absencím nastoupit na stoperu Koblic.

Než se stačili hráči pořádně rozkoukat, ukořistil míč na polovině hřiště rychlý útočník soupeře, utekl Tumpachovi, poté obešel i Hermana a skóroval do prázdné branky – 0:1. Ve dvanácté minutě si náš tým počínal ve vlastním vápně hodně lehkovážně a hráč soupeře prudce zakončoval střelou, která olízla břevno. Ve 24. minutě přišel kiks našeho gólmana, který ve vzduchu netrefil míč a hráč Vonoklas už neměl problém trefit opuštěnou branku – 0:2. Náš tým mohl zkorigovat v 31. minutě, kdy střílel zblízka Stahl vedle branky. Snížení přišlo až o pět minut později. U rohového praporku se Pauer zbavil protihráče a zacentroval před branku, kam si na zadní tyč naběhl Myhaylyk, který nahradil zraněného Šejka a snížil na 1:2. V samotném závěru prvního poločasu zareagoval sudí na verbální kritiku jednoho z hráčů Vonoklas nepřímým kopem na hranici malého vápna. Při jeho provedení zasáhl letící míč ruku jednoho z obránců a kopal se pokutový kop, z něhož Macek vyrovnal na poločasových 2:2.

Hned v první minutě druhé půle našel střídající Kaiser přihrávkou ve vápně Naňka, jehož střela levačkou těsně minula tyč. Hned o minutu později však Kaiser ztratil na vlastní polovině míč a vonoklaský útočník následně v sólovém úniku prostřelil Hermana – 2:3. Dlouho se pak náš tým nemohl střelecky prosadit. V 56. minutě musel navíc pro zranění odstoupit Naňko. Po dvaceti minutách zkoušel Macek ve vápně akrobaticky zakončit, ale branku tím neohrozil. Čtvrthodiny před koncem měl šanci Pauer po centru Petra Svobody. V 79. minutě zahrával Semrád přímý kop z něhož minul růžek branky o několik centimetrů. O minutu později pak Jan Svoboda nastřelil z 20 metrů břevno a z následné dorážky Semrád střílel jen do brankáře. V 83. minutě fauloval Koblic ve vápně a Vonoklasy zahrávaly penaltu. Přestože ji hráč Vonoklas proměnil, jeden z jeho spoluhráčů vběhl do pokutového území příliš brzy a rozhodčí ji tak anuloval. Tři minuty před koncem ještě hlavičkoval Stahl po rohovém kopu pouze nad branku, takže se náš tým rozloučil těsnou porážkou.

Sestava: Herman – Pauer, Tumpach, Koblic, P. Svoboda (46. Kaiser) – Semrád, Macek, Naňko (56. P. Svoboda), J. Svoboda – Stahl, Šejko (19. Myhaylyk)

Branky: 36. Myhaylyk, 45 (+3). Macek z pen. – 3., 24. a 47.

Poločas: 2:2

Konečné umístění na turnaji, jehož vítězem se staly FK Řeporyje, se dozvíme až za dva týdny. Příští sobotu nás už čeká první jarní kolo. Na Bílé hoře nastoupíme v 11:00 proti Sokolu Cholupice

Další zápasy 5. kola

Slovan Kunratice „B“ – Sokol Lipence 2:9
Sokol Nebušice „B“ –  SK Roztoky 1:1
FK Řeporyje – Sparta Košíře 3:1

Dohrávka 4. kola

Sparta Košíře – Sokol Lipence 1:1

Průběžná tabulka
Tým Z V R P Skore Body
1 FK Řeporyje 6 6 0 0 30:4 18
2 Sokol Vonoklasy 5 4 0 1 24:16 12
3 Sokol Lipence 5 3 2 0 27:7 11
4 Sokol Řepy 7 3 1 3 9:9 10
5 SK Roztoky 5 1 3 1 13:5 6
6 FK Sparta Košíře 5 1 1 3 11:7 4
7 Sokol Nebušice „B“ 5 0 1 4 8:34 1
8 Slovan Kunratice „B“ 6 0 0 6 7:47 0